• Helena Sulcova

Andrej, hadi a český turista v Tatrách!

Česko odvolilo do Senátu a ti neúspěšní mluví o změně volby. Zase nás zaměstnávali hadi a na světě je hudební klip, který se vám bude líbit. I to se stalo tento týden. Tady je můj tradiční nedělní souhrn.


Premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO prohrálo volby do Senátu na plné čáře. "Senát prostě neumíme. Tenhle volební systém nám nesedí. Jen to potvrzuje, že dvoukolový systém je v dnešní době nesmyslný a je potřeba ho změnit na jednokolový," okomentoval to Babiš. 

Takže moment! Když něco neumíme, nebo nám něco nesedí, tak to prostě změníme, aby nám to aspoň trochu sedělo a bylo nám zase líp? Nie je to účelouka? Hej.  

Neumím skákat šipku. Změňme to! Skákejme jen placáka.  Neumím lyžovat. Změňme to! Povolme jenom sáňky.  Neumíme vyhrát senátní volby. Zmeňme to! Nebo víte co? Raději to zrušme, co kdyby ani ta změna nepomohla. A pro sichr, zrušme i ty sněmovní volby, taky by je už ANO nemuselo vyhrát.  Ani tento týden nebyla v Česku nouze o hady. Zatímco minulý týden hledaly Hlubočepy mambu zelenou, tento týden vystrašil had Kaufland v Orlové. Prodejnu uzavřeli a rozjeli pátrání po plazovi. Úspěšně. V pátek ve čtyři hodiny ráno hada odchytili. Bylo to naštěstí jen neškodné mládě úžovky obojkové, které se do obchodu dostalo z volné přírody, kde jinak žije. Tím to ale s hady nekončí. V Praze 13 našel náhodný kolemjdoucí v černém igelitovém pytli mrtvou krajtu, kterou nějaký chovatel odhodil. Lidi, prosím, už s těmi hady neblbněte! Pořiďte si raději rybičky!  Slovenská skupina Smola a Hrušky má nový hit: Český turista v Tatrách! Hraje v něm Pavel Novotný, mimochodem budoucí starosta v Řeporyjích, a hraje to výborně. Myslím, že se v těch bílých ponožkách a sandálech nejeden český turista pozná.