• Helena Sulcova

Politika nic moc, ale rádi se vdáváme a ženíme! #týdenvtahu

Aktualizováno: 23. 9. 2018


Ve Sněmovně začala schůze, která bude řešit komunistický návrh na zdanění finačních náhrad církevních restitucí. Statistický úřad zveřejnil, kolik bylo v Česku svateb, Dolní Němčí se stalo vesnicí roku a fotbalový nároďák přišel o trenéra. I to se stalo uplynulý týden:


Komunisté jdou po krku církvi a chtějí zdanit finační náhrady. Církev dostala před pěti lety zpět majetek a co už jí stát vrátit nedokázal, nahradil každoroční sumou a tu by podle komunistů (právě oni zabavovali majetek církvi) měla církev danit. Návrh podporuje i hnutí ANO, SPD a taky sociální demokraté. Prostě, když nemáte co nabídnout programově, kopněte si do církve a před volbami dvakrát a to by bylo, aby to nějaké hlasy nepřineslo.


V Česku bylo loni nejvíce svateb za posledních deset let. Celkem podle statistiků 52 567. Rekordmankou mezi nevěstami byla jedna žena, která se vdávala už poosmé. Tak snad to tentokrát bude ten pravý.


Titul Vesnice roku 2018 získalo Dolní Němčí. Brno si tak bude muset ještě nejméně rok počkat.


Fotbalová reprezentace prohrála, tentokrát s Ruskem v přípravném zápase, dostali jsme pět gólů a dali jeden. A trenér Karel Jarolím naznal, že takhle už to dál nejde a národní tým opouští. Trenérem by měl být Jaroslav Šilhavý. Gratulujeme! Do toho může jít opravdu jen člověk se smyslem pro humor nebo pro horor.