• Helena Sulcova

Slavík nebude a Brno má nápad! #týdenvtahu


Slavík letos nebude, v centru Prahy měří hluk a v Brně lákají strážníky na počítačovou hru. I to se tento týden dělo. Tady je můj souhrn.

Pamatujete si, jak každý rok vyjde #KarelGott na jeviště a je strašně překvapen, že právě on vyhrál Českého slavíka? Tak letos tuto tradiční scénku neuvidíte. Pořadatelé se rozhodli, že Český slavík minimálně rok nebude. Musí se prý zaměřit na to, jak nastavit systém hlasování, v době "rychlého rozvoje sociálních sítí". To je teda postřeh, ke kterému je pořadatelům potřeba pogratulovat. Sociální sítě se rozvíjí už několik let, ale lepší je si toho všimnout pozdě než nikdy! To zase jo!

Foto: Facebook Karla Gotta


Báječný postřeh prokázala také radnice Prahy 1. Potřebuje se totiž přesvědčit, jestli je v okolí Dlouhé ulice hluk a tak nainstalovala hlukoměr. Každý ví, že v tomto místě je strašný kravál, popíjejí tam turisté z celého města, přecházejí z baru do baru a světe div se - jsou hluční. Stačilo by, aby si tam na jeden večer stoupl úředník z radnice a věděl by to i bez hlukoměru. Mimochodem  - zázračný přístoj podle Blesku prokázal, že v místě je opravdu hluk. V noci dokonce dosahuje hodnot jako sbíjecí kladivo. Tento test se jistojistě vyplatil!


Městská police v Brně už neví, jak k sobě přilákat nové lidi. Teď na to jde novým klipem, který připomíná počítačovou hru z 90. let a ukazuje možným budoucím strážníkům, jaké výzvy na ně budou čekat v ulicích - třeba chytání divoké kozy. No, to by bylo, aby se teď nehrnuly davy! I když spíš by bylo efektivnější, nabídnout pořádný plat!