• Helena Sulcova

Volby, důchodci a jeden je z toho jelen. #týdenvtahu

Aktualizováno: 1. 10. 2018


Na internetu se objevil nejděsivější předvolební klip, jaký si dovedete přestavit. Majitelům restaurací vadí, že důchodci chodí na obědy do školních jídelen a v Krkonoších vystrašil turisty medvěd, ale ne ledajaký. Tady je výběr událostí končícího týdne:


Pokud jste si mysleli, že všechna příšerná politická předvolební videa už jste viděli, tak zadržte! Neviděli.

To opravdu příšerné přišlo teprve tento týden. Píseň všech Pražanů. Klip uskupení Praha sobě, za kterým stojí starosta Prahy 7 Jan Čižínský. Tento bizár je o tom, co všechno je v Praze špatně a že v Brně už to jééé. Pokud to dokoukáte alespoň do půlky, dejte vědět. Osobně vám k výkonu pogratuluji. 


Majitelům některých restaurací vadí, že důchodci chodí na levné obědy do školních jídelen. Je to prý nekalá konkurence pro hospody! Pozor. Nejde o vtip! Opravdu se o tom píše. Asociace malých a středních podniků dokonce mluví o problému, který nabývá větších rozměrů. Slyšte: Podle asociace to pro část majitelů restaurací může být likvidační a pro školy zase prý takoví cizí lidé mohou být bezpečnostním a hygienickým rizikem. Milá asociace, průměrný důchod v Česku je nějakých 12 400 Kč. To není částka, za kterou můžete chodit každý den na dobrý oběd do restaurace. Těch 70 korun ve školní jídelně, je tak maximum, co mohou dát a alespoň přijít mezi lidi. Milá asociace, pojďme se tvářit tak, že jste toto téma nikdy neotevřeli. 


Dva turisty překvapil v Krkonoších mědvěd. Vylezli před ním na strom a zatelefonovali si o pomoc. Přijela policejní hlídka, horská služba a myslivec. Ve tmě a složitém terénu nakonec vyděšeným turistům pomohli ze stromu a odvedli je do bezpečí.  Jo, a víte, jak to bylo s tím medvědem? Nebyl to medvěd, byl to jelen v říji. Těžko říct, jestli tato informace turisty uklidnila. Jelenovi celá kauza byla patrně dost jedno. Jak známo, jelen v říji má daleko důležitější starosti.