• Helena Sulcova

Zastínil prezident Zeman i elektrokoloběžky?

Miloš Zeman, elektrokoloběžky Lime a socha Věry Špinarové. I to se řešilo uplynulý týden. Tady je můj tradiční nedělní souhrn: 


Prezident teplého lidského slova

Prezident Miloš Zeman se tento týden zapsal do zlatého fondu rozhlasové tvorby. V rozhovoru pro Radiožurnál použil výrazy jako blbeček, zmr.di, onanie v parku. Člověk, který se jednou bude probírat dílem Miloše Zemana, by si měl nasadit ochranné rukavice. 


Alternativa za všechny prachy

V Praze se řeší zelenobíločerné elektrokoloběžky, které prý překáží řidičům, chodcům, běžcům a nepochybně i psům. Hlavně ale spíš překáží Praha těmto vozítkům. Po kočičích hlavách se na nich opravdu nedá jezdit. Také nejsou pro každou váhovou kategorii a už vůbec ne pro akrobacii na nábřeží. Častěji než koloběžky teď člověk spíš potkává porouchané a zlomené cosi.. - to je teprve asi ta správná alternativa! Šťastnou cestu!


Je to Věra? Není to Věra? 

V Ostravě odhalili sochu zpěvačky Věry Špinarové, která loni zemřela. Skvělá umělkyně si sochu zaslouží a také by si zasloužila, aby si na ní byla podobná. O to se teď vedou dlouhé debaty. Syn Věry Špinarové tvrdí, že takhle nevypadala a chce sochu nechat odstranit. Sochař si za dílem stojí. Na Facebooku a v ostravských hospodách se vynořila spousta samozvaných expertů na uměleckou sochařinu, kteří by podobiznu samozřejmě udělali jinak a lépe. Kam se hrabe debata o pražských koloběžkách... 

Ministr zahraničí. A to je kdo? 

Personální politika ČSSD musí být zahadou i pro samotné sociální demokraty. Po několika měsících našli ministra zahraničí. Stal se jím tento týden Tomáš Petříček.

Kdo? Nevíte, kdo to je? Nezoufejte. Nemáte špatné politické znalosti. Kromě nejbližších straníků, kamarádů a rodiny, ho opravdu nikdo nezná.

 

Foto socha Věry Špnarové: Facebookový profil Ostraváci