• Helena Sulcova

Ztráta Prahy, mamby a soudnosti! #týdenvtahu

Česko volilo do místních zastupitelstev a Senátu. Praha hledala mambu a prezident dostal napomenutí za pálení trenek. To byl zase týden. Tady je souhrn.


Česko má za sebou volby. Více než polovina lidí k nim vůbec nešla. Stručně by se výsledky daly shrnout takto: 

ANO ztratilo Prahu. Asi kaampááň a spiknutí dohromady.

Žít Brno ztratilo Brno. A smysl. ČSSD se začíná ztrácet.  KSČM je už ztrátou času.  ODS, zdá se, není ztracená! 

Předvolební čas vyplnila ve zpravodajství ztracená mamba zelená z Hlubočep. Tento jedovatý had uštkl majitelku a utekl. V úterý se rozjelo pátrání. Experti ujišťovali, že na hada je zima, bude tedy někde v domě, nebo na 90% mrtvý. Pátrání skončilo v pátek. Had se našel. Živý. Doplazil se dokonce 200 metrů od domu, do zahrádkářské kolonie. Ze stromu jej pak sundala dvojice expertů, kteří se ještě mezi sebou stihli u toho pohádat. Doufejme, že se brzy uzdraví uštknutá majitelka mamby.  

Jednu věc ovšem nechápu: Proč si někdo pořizuje domů jedovatého hada? Pochopím všechno: psa, kočku, křečka, papouška, želvu, rybičky, králíka... Proč ale mambu zelenou? Domácí mazlíček? Pro radost? Neumím si takovou radost představit. Asi ani nechci! 


Pražský hrad dostal napomenutí od České inspekce životního prostředí. Důvod? Slavné pálení červených trenek. Podle inspektorů tím Hrad zákon porušil, ale jen málo. Je to prý banální záležitost. Stejně mi hlava nebere, že prezident svolá na Hrad novináře, všichni v napětí čekají, co zásadního řekne... a nakonec spálí trenky a odejde s dobrým pocitem, jak z nich udělal blbečky. Na Hradě už dávno ztratili soudnost. 

-----


p.s. pro všechny hadoexperty. Obrázek je ilustrační, netvrdím, že je na něm mamba... ale mohla by být.